BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 10188553
*
nr 1018 8553
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 28 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:11:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 19:49:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6094 Appliquer
Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:22
-
7003 Bordslampfot/l..
silver, (800/1000). Höjd: 32 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:27
-
7131 Kandelabrar
Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:14
-
2040 Ljusstakar
ett par, Gustavsberg, Josef Ekderg. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:38
-
7093 Ljusstakar
ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:24
-
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, Ssamearbete, horn / te..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:07
*
Ljusstakar
Kondition: slitage
nr 1018 8553
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 28 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 19:49:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6094 Appliquer
Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:22 -
7003 Bordslampfot/l..
silver, (800/1000). Höjd: 32 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:27 -
7131 Kandelabrar
Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:14
-
2040 Ljusstakar
ett par, Gustavsberg, Josef Ekderg. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:38 -
7093 Ljusstakar
ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:24 -
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, Ssamearbete, horn / te..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:07